Қазақтың бас ақыны
Әдебиеттік оқу
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Атақты тұлғалар
Тақырып:
Қазақтың бас ақыны
27.02.2020
36
0
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Мазмұнын түсініп,бала Абайдың зеректігін аңғарту арқылы оқушының ой-өрісін арттыру. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар орындай алады Үзіндінің негізгі идеясын ашады. Оқушылардың басым бөлігі біледі. Бала Абайдың зеректігін аңғарады, өмірге деген басқа көзқарас қалыптасады Кейбір оқушылар орындай алады Шығармашылық тапсырмалыр орындау арқылы өз ойларын жүйелеуге талпынады. <br> |
Тілдік мақсаттар: | Диалогтық оқыту, Кубизм,допты қағып ал |
Бағалау | Осы үзіндіге сай қандай мақал-мәтел білесіңдер? Смайликтер арқылы топтарды бағалату. <br> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (15 минут) |
Бала, бала балақан,Кәне, қайсы алақан.Саусақтарын әйбат,Былай-былай ойнат.Топ-топ басайық,Жалаудан күн жасайық.Жаса, жаса алтын күнЖаса, жаса жарқын күн | |
Сабақтың ортасы (15 минут) |
– Ақ киімді, денел,і ақсақалды Соқыр мылқау танымас тірі жанды өлеңі қалай аталады? 2.-Авторы кім? Абай туралы кім не біледі? <br> | |
Сабақтың соңы (8 минут) |
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Мәтінмен жұмыс Жигсо әдісін қолданамын Сөздік жұмысын жүргізу. «Долты қағып ал» әдісі арқылы мазмұнына тоқталу -Мәтін кім туралы ? -Мәтінде бала Абайды қалай сипаттаған? -Дос тапты деп отырғаны кім еді? -Әжесі әңгімені қалай астауыш еді? -Әжесі Абайға тағы не айтып беруші еді? -Әжесінің аты кім? -Өлең сөзді көп айтатын кім еді? -Анасының аты кім? -Әңгімеден не ой түйдің? -Бала Абай нені ерекше жақсы көреді екен? Авторы кім? Мұхтар Омарханұлы Әуезов – қазақтың ұлы жазушысы, қоғам қайраткері, ғұлама ғалым, Қазақстан ғылым академиясының академигі (1946), филология Аяқпенен топ-топ-топ, Қолымызбен соқ-соқ-соқ, Бір оңға,бір солға Айналайық кел мұнда. Қолымызды сілкейік, Басымызды шайқайық, Бір оңға,бір солға, Айналайық кел мұнда.Шығармашылық тапсырма: Топтық жұмыс 1 – топ: сурет бойынша алғашқы болжам мен салыстыра отырып суретте кімдер бейнеленгенін айтып дәлелді ой айтады.2 – топ: бала Абай мен Дана Абайды салыстырып көр. <br> | |
Рефлексия (2 минут) |
<p>Осы үзіндіге сай қандай мақал-мәтел білесіңдер? Смайликтер арқылы топтарды бағалату.</p><p> «Табыс білімі» атты ағашқа бүгінгі сабақтан алған әсерлерін гүлді стикерлерге жазғызып жапсырту. Үзіндіні түсініп оқып,Абай мен әжесі арасындағы болған әңгімені әңгімелеп келу. <br></p><p><br></p><p> <br></p> |
Пікірлер(0)