Үш амалмен орындалатын есептер шығару

ТОБЫЛБАЕВА ИНАРА БАЗАРБЕКОВНА
ТОБЫЛБАЕВА ИНАРА БАЗАРБЕКОВНА
Алматы
Жетісу ауданы
ОШ №3
Математика
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Есепті шешу жолдары
Тақырып:

Үш амалмен орындалатын есептер шығару

27.02.2020
379
PDF жүктеу WORD жүктеу
Тақырыбы <p>Үш амалмен орындалатын есептер шығару<br></p><p><br></p>
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары <p>3.5.1.7 үш амалмен шығарылатын есептерді (шамалар арасындағы тәуелділкке құрылған жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу және шығару&nbsp;&nbsp; </p><p><br></p><p><br></p>
Сабақ мақсаттары <p>Барлық оқушылар: үш амалмен шығарылатын есептерді шығарады&nbsp; Көптеген оқушылыр: мұғалімнің көмегімен жаңа білімді түсініп, алған білімін өмірде қолдана алады. Кейбір оқушылар: тақырыпты терең меңгеруге арналған тапсырмаларды орындайды. <br></p><p><br></p>
Құндылықтарды дарыту <p>Мүдделі тараптармен бірігіп жұмыс істеуге дайындық, олардың пікірлері мен ұсыныстарына ашықтық, шешімді бірігіп қабылдау <br></p><p><br></p>

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(13мин)

<p>&nbsp;Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Өзіме тілек» әдісі Балалар бір қағазға&nbsp; бүгінгі күнге арнап өзіне тілек жазады. Тілек жазылған қағазды орайды, басқа топтармен ауыстырылады . Тілектерді ашып оқиды . Бүгінгі күнге баршаңызға сәттілік тілейміз&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Асық арқылы бөлу&nbsp;&nbsp;&nbsp; Сыныптағы бала санына қарай 3 түрлі асық шашылады, әр оқушы өзіне ұнаған түсті( санды) алады түстер бір-бірін тауып, бір топ құрайды Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!&nbsp; </p><p>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Уақытты үнемдейміз!&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Нақты,дәл жауап береміз!&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Алдыңғы білімді еске түсіру (ұ)&nbsp; «Ширату» әдісі . Тест. 1. Тік төртбұрыштың ауданы&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; а) (а+в)*2&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ә) а+в+с&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; б) а * в&nbsp; 2. 4 санының&nbsp; квадраты&nbsp; а)&nbsp; 8&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ә) 16&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; б) 24 3.Шаршының периметрі&nbsp; а) (а+в)*2&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ә) 4а&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; б) а +в 4. 200:50+460 өрнегінің мәні&nbsp; а)&nbsp; 464&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ә) 645&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; б) 546&nbsp;&nbsp; 5. 4 дәптер 60 тг тұрады. 6 дәптерге неше теңге төлейді? а)&nbsp; 90тг&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ә) 85 тг&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; б)&nbsp; 70 тг ҚБ: «Отшашу» әдісі&nbsp; арқылы бір-бірін бағалау.&nbsp; Кеспе қағаздағы есептерді шығару арқылы тақырыпты ашу&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -Ал енді балалар осы «ЭКСПО-2017» көрмесінің негізгі белгісін орналастырайық . Егер есепті дұрыс шешсек онда біз осы көрмеге әлемнің неше елі қатысқанын білетін боламыз&nbsp; (196*4 – 439) :3= 115 Ал балалар осы есептің басқа есептерден&nbsp;&nbsp; қандай өзгешелігі бар ?&nbsp; Ендеше балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Үш&nbsp; амалмен орындалатын есептер шығару&nbsp;&nbsp; Оқу мақсатын таныстыру 3.5.1.7 үш амалмен шығарылатын есептерді модельдеу және шығару <br></p><p><br></p> <p>Оқушыларды топтарға бөлуге арналған асықтар. <img style="width: 156px;" src="/uploads/lesson_plans/5e57a7fd1baeb/images/5e57ad90574df.png"><br></p><p> Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді&nbsp; кері байланыс орнату.&nbsp; Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары <br></p><p><br></p>

Сабақтың ортасы

(20 минут)

<p>«Үш&nbsp; амалмен&nbsp; шығарылатын есептерді модельдеу және&nbsp; шығару»&nbsp; видео ролик <br></p><p>Белсенді оқу тапсырмалары(жұпта ,топта)&nbsp; 1 топ Ересек а - 90 тг-ден 6 (б) Балаға – 45 тг-ден 10 (б) &nbsp;&nbsp;&nbsp; ? тг&nbsp;&nbsp; ІІ топ&nbsp; Сатып алды- 500тг лік 2 (б) &nbsp;&nbsp;&nbsp; ? тг&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 200тг лік 5 (б)&nbsp;&nbsp; ІІІ топ&nbsp;&nbsp; І орам -324 м&nbsp;&nbsp;&nbsp; ? көйлек&nbsp; ІІ орам -?,131 м кем&nbsp; 1 көйлек- 4 м&nbsp; Дескриптор:&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Шартын дұрыс құрады&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тиісті амалдарды таңдайды&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Өрнектің шешуін жазады&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Жауабын жазады&nbsp; Топтың жұмысын «Жапондық&nbsp; әдіс»&nbsp; бағалау&nbsp;&nbsp;&nbsp; «Кім тапқыр?» әдісі Зерттеу тәсілі&nbsp; 8-тапсырма Бұл&nbsp; тапсырманы&nbsp; тәжірбиелік тапсырма ретінде орындайды. Дорбаға қызыл&nbsp; және ақ түсті асықтар салып, бірнеше оқушыға дорбадан асықтар&nbsp; алғызып тәжірибе жасату.&nbsp; ҚБ. (Ж) А тобы&nbsp; Саят әрқайсысы 9 теңге тұратын 3 альбом және 4 қалам сатып&nbsp; алды. Ол барлық затқа 59 теңге төледі. Қалам неше теңге тұрады?&nbsp; Дискриптор -&nbsp;&nbsp;&nbsp; есептің қысқаша моделін құрады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -&nbsp;&nbsp;&nbsp; шамалар арасындағы тәуелділіктің негізінде санды өрнектер&nbsp;&nbsp;&nbsp; құрастырады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -&nbsp;&nbsp;&nbsp; өрнектердің мәнін табады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -&nbsp;&nbsp;&nbsp; есептің жауабын жазады.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Б тобы Саят әрқайсысы 9 теңге тұратын 3 альбом және&nbsp; 8 теңге тұратын 4 қалам сатып&nbsp; алды. Ол 100 теңге төледі. Саятқа неше теңге қайтарды? Дискриптор -&nbsp;&nbsp;&nbsp; есептің қысқаша моделін құрады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -&nbsp;&nbsp;&nbsp; шамалар арасындағы тәуелділіктің негізінде санды өрнектер&nbsp;&nbsp;&nbsp; құрастырады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -&nbsp;&nbsp;&nbsp; өрнектердің мәнін табады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; есептің жауабын жазады.&nbsp;&nbsp;&nbsp; С тобы&nbsp; Саят әрқайсысы 9 теңге тұратын 3 альбом және 8 теңге тұратын 4 қалам сатып&nbsp; алды. Ол барлық затқа неше теңге төледі? &nbsp;&nbsp;&nbsp; Дискриптор -&nbsp;&nbsp;&nbsp; есептің қысқаша моделін құрады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -&nbsp;&nbsp;&nbsp; шамалар арасындағы тәуелділіктің негізінде санды өрнектер&nbsp;&nbsp;&nbsp; құрастырады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; -&nbsp;&nbsp;&nbsp; өрнектердің мәнін табады;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; есептің жауабын жазады.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау&nbsp; <br></p><p><br></p> <p><a href="https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/esep-sheshimin-modeldeu-tasilderi" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/esep-sheshimin-modeldeu-tasilderi</a></p><p><img style="width: 97px;" src="/uploads/lesson_plans/5e57a7fd1baeb/images/5e57ac07f3d75.png"><br></p><p><br></p>

Сабақтың соңы

(7 мин)

<p><br></p><p>(ҚБ) “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісі. Рефлексия (жеке) Кері байланыс парақшасы. </p><p><img style="width: 352px;" src="/uploads/lesson_plans/5e57a7fd1baeb/images/5e57acaa98662.png"><br></p> <p><br></p><p>Тапсырманы орындаған&nbsp; оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді&nbsp; кері байланыс орнату <br></p>

Қосымша ақпарат

<p><br></p><p><br></p>

Пікірлер(0)