Кері итеруші күш
Кері итеруші күш
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; 7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану; 7.3.1.14 - дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттеу. |
| Сабақтың мақсаты: | • сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; • дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттеу; • Архимед заңын есептер шығаруда қолдану. |
| Тілдік мақсаттар: | Білім алушылар: қатты денеге түсірілген қысым күшке және тіректің ауданына қандай тәуелділікте болатынын сипаттай алады. Сұйықтар мен газдарда денеге қандай күштер әсер ететінін ауызша анықтайды. Пәндік лексика және терминология: барометр, манометр, денелердің жүзу шарттары, кері итеруші күш, қысым, атмосфералық қысым, гидростатикалық қысым, Архимед күші, қысым күші, баған биіктігі. Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері: Қатты заттардағы қысым … Сұйықтардағы қысым . Газдардағы қысым… Кысым артады /азаяды … Газдар туралы айтқанда (менің ойымша) қысым үлкенірек/кішірек бола алады... Басқа физикалық шамалар сияқты қысымның да өлшем бірлігі ... болады. |
| Күтілетін нәтиже: | • сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіре алады; • дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттейді; • Архимед заңын есептер шығаруда қолданады. |
| Бағалау критерийлері: | • сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіре алады; • дененің сұйықта жүзу шарттарын зерттейді; • Архимед заңын есептер шығаруда қолданады. |
| Құндылықтарды дарыту: | Еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу құндылықтарына баулу жауапкершілікті сезіну, қарым-қатынас жасау қабілеттері – жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы іске асырылады. |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интерактивті тақта, www.bilimland.kz, twig-bilim.kz, презентация, компьютер |
| Пәнаралық байланыс: | Жаратылыстану, География, Информатика |
| Бастапқы білім: | Білім алушылар география және жаратылыстану пәндерінен атмосфералық қысым және оның биіктікке тәуелділігі туралы біледі. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы |
|
Пазл Ребус |
|
Сабақтың ортасы |
|
«Физика» оқулығы 7-сынып Слайд courses/physics-kk/fizika-negizi/qysym/lesson/arximed-kushi Ноутбук СББ платформасы штатив динамометр Архимед шелегі жүк жұмыртқа, тұз, су, 2 ыдыс А4 қағаз Маркер Дескриптор |
|
Сабақтың соңы |
|
https://get.plickers.com |
|
Рефлексия |
Рефлексия «SMS хабарлама» әдісі Білім алушылар бүгінгі сабақтан «не түйгендерін, нені меңгергендерін, қандай қиындықтар туындағанын» ұялы телефондары арқылы онлайн кері байланыс ұсынады. |
|








Пікірлер(0)