Сақина

Нұркебаева Қарлығаш Андрейқызы
Нұркебаева Қарлығаш Андрейқызы
Ақтөбе
Шұбарқұдық
Шубаркудукская гимназия
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып:

Сақина

02.03.2020
43
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру 2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау  

Сабақтың мақсаты:

Барлықоқушылар: Мәтінді дауыстап әрі түсініп оқиды; Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады; Кейбір оқушылар: Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;  

Тілдік мақсаттар:

Сақина-кольцо – ring;Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату  

Күтілетін нәтиже:

Жақсы мен жаманды ажыратады

Бағалау критерийлері:

1. Оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құруды үйренеді; 2.Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды;  

Құндылықтарды дарыту:

салт -дәстүрді танып білуге үйрету

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Электронды оқулық

Пәнаралық байланыс:

дүниетану

Бастапқы білім:

Ұр ,тоқпақ

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз «Шаттық шеңбер» Шеңбер аясында екі топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді; Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.  

Сабақтың ортасы

2- тапсырма: ҰЖ «Түсініп оқы» Дескриптор: 1. Ертегінің мазмұны бойынша сұрақтар қояды,жауап береді; 2. Ертегінің кейіпкерлерін анықтайды; 3. Бір-бірін тыңдап толықтырады; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» Сергіту сәті 3-тапсырма: «Түсінгеніңді айт» ӨЖ Дескриптор: 1. Ертегінің соңғы сөйлемін қайталап оқиды; 2. Түсінгенін өз ойымен толықтырып айтады; 3.Ойын тиянақты, жүйелі жеткізеді; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 4-тапсырма: «Әңгімеле» ТЖ Дескриптор: 1. Ертегіні сызбаға сүйеніп әңгімелейді; 2. Жоспар бойынша ертегіні мазмұндайды; 3. Ертегінің бөлімдерін анықтайды; 4. бір-бірін тыңдап толықтырады, бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар» 5-тапсырма: «Анықта» ТЖ Дескриптор: 1. Сақина ертегі қай топқа жататынын анықтайды; 2.Ертегінің жанрына сүйеніп әр топ сурет салады; 3. Салған суреттерін қорғап бағалайды; Кері байланыс: «житондар» ҚБ «жұлдызшалар  

Сабақтың соңы

"Мен саған ,сен маған" әдісі

Үй тапсырмасы: Ертегіні, мазмұндау

Рефлексия

 Кері байланыс: «Білім ағашы»  

Пікірлер(0)