Етістік
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
4-сынып
Бөлім:
Қоршаған ортаны қорғау
Тақырып:
Етістік
02.03.2020
92
2
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 4.2.6.1 Белгілі бір тақырып бойынша мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін, салыстырып ,ұқсастығы мен айырмашылықтарын анықтау .<br> |
Сабақтың мақсаты: | <p>Барлық оқушылар : Етістікті естеріне түсіреді </p><p>Көбі жасай алады : Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайды .</p><p>Кейбірі жасай алады : Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады .<br></p> |
Тілдік мақсаттар: | Берілген тақырыптар бойынша мәтін мазмұнын айта алады <br> |
Күтілетін нәтиже: | Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады <br> |
Бағалау критерийлері: | Мәтіндерді салыстырады ,етістіктерді біледі <br> |
Құндылықтарды дарыту: | Оқушыларды бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу <br> |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Компьютерді қолдану <br> |
Пәнаралық байланыс: | жаратылыстану <br> |
Бастапқы білім: | жіктеу есімдіктерінің септелуі<br> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (7 минут) |
<p>Сәттілік біздер тілейік ,</p><p>Мен саған, сен маған </p><p>Күндей күліп жүрейік ,</p><p>Күннің нұрын төгейік</p><p>Мен саған,сен маған</p><p>"Мен сөз таптарын білемін" ойынын ойнату арқылы білімдерін тексеріледі <br></p> | |
Сабақтың ортасы (20 минут) |
<p>Мәтінді оқу .</p><p>59-жаттығу .Оқушылар мәтінді мұқият оқиды .Мәтінді бөліктерге бөліп,оларды өзара салыстырады .Мәтіннің қайсысы ғылыми-танымдық,қай бөлігі көркем мәтін екенін анықтайды .</p><p>60-жаттығу Ребусты шеш .</p><p>Ребусты шешіп ,шешуіндегі сөз туралы не білетіндіктерін талқылайды .</p><p>61-жаттығу Жұмбақты жатқа жазу .Жұмбақтан етістіктерді тауып, астын сызу .Етістіктің дара және күрделіт екендігін анықтау.</p><p>62-жаттығу .Етістіктерді теріп жазу .Берілген етістіктерден туынды етістіктерді теріп жазу .Туынды етістіктерді дәлелдеу .<br></p> | |
Сабақтың соңы (7 минут) |
<p> "Бағдаршам " әдісі арқылы ұжыммен жұмыс.</p><p>Әрбір оқушыға бағдаршам түстеріне сәйкес карточкалар таратылады .Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын тыңдап, бағдаршам түстеріне сәйкес карточкаларды көрсету арқылы бағалайды </p><p>жасыл түс -негізгі ойды түсініп, мазмұнын толық ашқан</p><p>қызыл түс -мазмұнын ашқан,әңгіме жүйелі құрылмаған </p><p>сары түс -мазмұнын толық ашпаған,тақырыптан ауытқыған .<br></p> | |
Рефлексия (6 минут) |
<p> "Қорытындыла " айдары .</p><p>Әңгіменің негізгі ойын анықтаңдар </p><p>Үй тапсырмасын беру <br></p> |
Пікірлер(0)