бұл- малдың төлі

КАБЫЛБЕКОВА ГУЛЬНАРА САМАТОВНА
КАБЫЛБЕКОВА ГУЛЬНАРА САМАТОВНА
Ақмола
Жаныспай
Жаныспайская ОШ
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
з-сынып
Бөлім:
Жанды табиғат
Тақырып:

бұл- малдың төлі

03.03.2020
74
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

Т.3.1.1.1 анық айтылған сөзді тыңдап,түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындау  А.3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем)  

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:мәтіндегі анық сөздерді түсінеді.  Көпшілігі орындай алады: анық түсінген сөздер арқылы қарапайым нұсқаулықтарды орындай алады.   Кейбір оқушылар орындай алады:тірек сөздер арқылы (3-4) сөйлем құрайды.  

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар тірек сөздерді түсініп, қолдана біледі.  Мәтін құрау  үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:   Жаңа сөздер: Бұзау, қой, сиыр, жылқы т.б.  Тірек сөздер:Ешкі лақтайды, қозы, сүт, бота т.б.  

Күтілетін нәтиже:

оқушылар сабақты меңгеріп шығады және малдардың төлдерін есте сақтайды

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интербелсенді тақта арқылы бейнеролик көрсетемін

Пәнаралық байланыс:

Жаратылыстану

Бастапқы білім:

Оқушылар үй жануарларын біледі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(2 мин)

Психологиялық ахуал  Шашу шашып балаларға кәмпит тарату арқылы көтеріңкі көңіл-күй сыйлап, 3 топқа бөліп аламын     

1-топ:Ботақан       5e5dd26a618f2.png           

2-топ:Қошақан            5e5dd2871f6fb.png

                                      5e5dd2a1d00ae.png

3-топ:Құланшақ                                                        

https://www.zharar.com/kz/referat/

1959-mal.html  

Сабақтың ортасы

(8 мин)

«Ой шақыру» әдісі.   Оқушылардың алдыңғы білімін жаңғырту мақсатында төрт түлік мал туралы бейнеролик көрсетіп, ашық сұрақтар қоямын                                                    Төрт түлік мал                        Бейнероликтен не көрдіңдер?  Олар немен қоректенеді?  Саған қандай төрт түлік мал ұнайды?                  

1-тапсырма  ТЖ «Қарлы кесек» әдісі бойынша тыңдалған мәтіннің анық сөздерін топ арасында қайталап шығамыз                                                    Сөздер: қозы маңырайды, құлын кісінейді, бұзау мөңірейді, бота боздайды т.б.                        ҚБ  Дескриптор        Білім алушы:   - Мәтінді тыңдап, мазмұнын түсінеді  - Мәтіндегі сөздерді анық қайталап айтады    Кері байланыс  «Смайлик»                                      Тақырыпқа қатысты үй жануарларының қимылын қайталап билейді   2-тапсырма  ТЖ «Саймон...дейді» әдісі бойынша оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы қарапайым нұсқаулықтарды орындайды.  -Қой не істейді?                    -Бота не істейді?  -Маңырайды                        -Бота боздайды                                   ҚБ  Дескриптор        Білім алушы:   - Сұрақтарға жауап береді  - Қарапайым нұсқаулықтарды орындайды    Кері байланыс «Бас бармақ» тәсілі                                                                                                                           3-тапсырма    ТЖ «Шахмат» әдісі бойынша тірек сөздері пайдалана отырып, (3-4 ) сөйлем құрайды                   

https://yandex.kz/video/search?filmId=2043511035459393392&text=үй%20

жануарлары%20туралы

%20сергіту%20сәті

Сабақтың соңы

(2 мин)

  Тірек сөздер: Ешкі лақтайды, қозы, сүт, бота т.б    ҚБ   Дескриптор        Білім алушы:   - Тірек сөздерді ұтымды пайдаланады  - Тірек сөздердің көмегі арқылы сөйлем құрайды     Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі                            


Рефлексия

(2 мин)

Рефлексия                                «SMS» әдісі  

5e5dd42a3657c.png

Шығармашылық тапсырма. Ұнаған төрт түліктің суретін салу    


Үлестірмелі материал

Пікірлер(0)