Баға. Сан. Құн

ҚАСЕН ӘМИНА БАЛТАБАЙҚЫЗЫ
ҚАСЕН ӘМИНА БАЛТАБАЙҚЫЗЫ
Нур-султан
Нур-султан
Средняя школа №40
Математика
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Тиімді есептеу жолдары
Тақырып:

Баға. Сан. Құн

17.03.2020
256
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 2.5.1.3 - бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға; мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару; кері есеп құрастыру және шығару
Сабақтың мақсаты: Монеталарды ажыратуды және  олармен әртүрлі амалдар орындауды үйрену 
Тілдік мақсаттар: «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарымен байланысты есептер құрастыру жəне шығару
Күтілетін нәтиже: <p>Барлық оқушылар: «Баға», «сан», «құн» ұғымдарын біледі. </p><p> Бірқатар оқушылар: Бірдей қосылғыштардың қосындысын табады, бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдайды </p><p> Кейбір оқушылар: «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарына байланысты есептер құрастырады жəне шығарады&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: <p>Монеталарды ажыратады және олармен әртүрлі амалдар орындайды ;</p><p>Көрсетілген бағаны қандай қағаз ақша және монеталармен жинай алады ;</p><p>Теңлеулер құрастыра алады, мәнін таба алады;&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: <p>Монеталарды ажыратады және олармен әртүрлі амалдар орындайды&nbsp;</p><p>Заттың құнын есептей алады</p><p> Заттың бағасын таба алады</p><p> Заттың санын есептей алады</p><p>Көрсетілген бағаны қандай қағаз ақша және монеталармен жинай алады</p><p><br></p>
АКТ-ны қолдану дағдылары: Көрсетілген кесте бойынша есептер құрастырады , оларды шығарады&nbsp;
Пәнаралық байланыс: дүниетану, жаратылыстану&nbsp;
Бастапқы білім: Монеталарды ажырату және олармен әртүрлі амалдар орындау&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)

<p>Жаңа топ құру </p><p> Психологиялық ахуал қалыптастыру.</p><p> Ана тілің арың бұл, </p><p> Ұятың боп тұр бетте. </p><p> Өзге тілдің бәрін біл,</p><p> Өз тіліңді құрметте. </p><p> «Жалаулар» арқылы топқа бөлінеді. </p><p>Оқушыларды қалаған жалауларын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отырады. </p><p> 1-топ «Бақыт жалаулары»</p><p> 2-топ «Арман жалаулары» </p><p> 3-топ «Қуаныш жалаулары» </p><p> Жұмыс ережесіне келісу ● Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!</p><p> ● Уақытты үнемдейміз! ● Нақты,дәл жауап береміз! </p><p> ● Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! </p><p> ● Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! </p><p><br></p> <p>Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.</p><p> Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

(20 мин)

<p>Жұптық жұмыс.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706b3e3ba3a.png" style="width: 49px;">&nbsp; - 5 теңге&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;</p><p>6 қарындаш&nbsp; - ? тг&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706b828a020.png" style="width: 86px;">&nbsp; - 8 тг&nbsp;</p><p>24 тг - ? өшіргіш&nbsp;</p><p>3 сызғыш&nbsp; -27 тг</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706b9d4e280.png" style="width: 142px;">&nbsp; &nbsp;- ? тг&nbsp;&nbsp;</p><p>Ереже құрастырады Қ = Б х С&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;С = Қ : Б&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;Б = Қ : С&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p> <p>Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, </p><p>тиімді кері байланыс орнату.</p>

Сабақтың соңы

(10 мин)

<p>Теңдеулер құрастырып, оларды шығарады&nbsp;</p><p>Х +&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c02106cc.png" style="width: 52px;">&nbsp; &nbsp;=&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c1473bac.png" style="width: 45px;">&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c1fba9f2.png" style="width: 57px;">&nbsp; &nbsp; -&nbsp; &nbsp; Х&nbsp; =&nbsp; &nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e706713ba2cd/images/5e706c33e2f94.png" style="width: 46px;"></p> <p>Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау;</p><p>тиімді кері байланыс орнату</p>

Рефлексия

(5 мин)

<p>• «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарын білу;&nbsp; </p><p>• есептер шығару барысында «баға», «мөлшер» (сан), «құн» шамаларының өзара тəуелділігін пайдалану, </p><p>200 тг, 500 теңгелік монеталар мен купюраларды ажырату жəне олармен түрлі операцияларжүргізу; </p><p> «Баға», «мөлшер» (сан), «құн» ұғымдарымен байланысты есептер құрастыру жəне шығару. Өз жұмысын жетістік сызғышының көмегімен бағалау&nbsp; ұсынылады&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p> Оқушылар&nbsp; сабақтаналғанәсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалар арқылы білдіре алады&nbsp;

Файлдар:

Файлды ару Баға. Сан. Құн

Пікірлер(0)