Газ алмасу. Gas exchange.

Бектуреева Алма Султановна
Бектуреева Алма Султановна
Шымкент
Шымкент
№62 ЖОББМ
Биология
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Адам қызметінің қоршаған ортаға әсері
Тақырып:

Газ алмасу. Gas exchange.

23.12.2019
106
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаты: The purpose of treining:

 8.1.4.1 –өкпе мен ұлпадағы газ алмасу механизмдерін сипаттау.

Сабақ мақсаттары Lesson objectives:

 Барлығы: -тыныс алу мен тыныс шығару механизмдерін біледі;

Көпшілігі:- өкпе мен ұлпадағы газ алмасу механизмдерін сипаттайды;

Кейбіреуі:- өкпенің тіршілік сыйымдылығын салыстыра алады.  

Бағалау критерийлері: Evaluation criterion:

 Өкпе мен ұлпадағы газ алмасу механизмдерін түсіндіреді

• Тыныс алу және тыныс шығару механизмін сипаттайды

• Өкпенің тіршілік сыйымдылығын анықтайды  

Дағдылар Skills :

 Білу, түсіну, қолдану, талдау.

Тілдік мақсаттар: Language target:

Альвеола- alveolus. газ алмасу- gas exchange. 

Құндылықтарға баулу:

 Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру.

Пәнаралық байланыс: Interdisciplinary сommunication:

 анатомия, медицина, алғашқы әскери дайындық, гигиена.

Алдыңғы білім:

 8.1.3.11 денешынықтыру жаттығуларының жүрек жұмысына әсерін зерттеу

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

I. Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment:

II.Үй тапсырмасын пысықтау Activating previous knowledge :   

Сабақтың ортасы

 Жаңа сабақ: §25. Газ алмасу. бойынша (3мин видеоролик көреміз)

https://twig-bilim.kz/kz/film/heart

 5e003f159f7c6.png

https://twig-bilim.kz/kz/film/lungs

5e003f2f5d214.png

1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі.

1 топ. Жүрек-қан тамырлар жүйесіндегі ауытқулардың пайда болу себептері?

2 топ. Жүрек-қан тамырлар жүйесінің ауруларын, белгілерін сипаттау?

3 топ. Аурулардың алдын-алу шараларын қарастыру.

Алғашқы көмек?

2-тапсырма. РАФТ стратегиясын қолдана отырып, оқушылар қандайда бір объектіні алып, сол рөлге еніп өз ойын білдіреді.

1 топ. Ағзадағы жүректің соғу жиілігі мен қан қысымын тонометрмен өлшеу;

2 топ. Қан кету түрлері, қан кету кезіндегі алғашқы көмек түрлерін көрсету;

3 топ. Жүрек-қан тамырларына зиянды заттардың әсері. 

5e003f760c5f2.png 5e003f82505c7.png 5e003f8bb94ca.png 5e003fa216d29.png

3-тапсырма. Венн диаграммасын қолданып, оқушылар жүректің инфарктін және ишемиялық арулардың ерекшеліктерін салыстырады.

 

Кері байланыс

 «Күн және бұлттар» - бұл маған ұнады;

- осы туралы ойлаймын;

- жұмыста қолданамын; осы туралы білгім келеді;  

Қосымша ақпарат

<p><b>&nbsp;Қорытынды бағалау</b> Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)&nbsp; </p><p>1: Суретпен жұмыс жасағанда оқушылардың белсенділігі. </p><p> 2: Сабақ барысында түрлі әдістерден пайдалану.</p><p> Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?</p><p> 1: Оқушылар өз пікірін толық білдіре алатын қосымша әдістерді қолдану. </p><p> 2: Сабақта АКТ қолдансам сабақ тиімді болар еді.</p><p> Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? </p><p> 1: Тапсырманы жұппен көп беруім керек екен.</p><p> 2: Оқушылардың қызығушылығына көп көңіл бөлу керек екенін білдім.&nbsp;&nbsp;</p>

Пікірлер(0)