Қолөнер
Қазақ тілі (Т1)
Сынып:
з-сынып
Бөлім:
Өнер
Тақырып:
Қолөнер
18.03.2020
73
4
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p> 3.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердің мазмұныны түсіну. </p><p> 3.3.5.1 сөздер мен анықтамалардан қажетті ақпаратты табу және оны алу </p> |
Сабақтың мақсаты: | <p><i> Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы оқыған мәтінннің мазмұнын айтады. </i></p><p><i> Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтінннің мазмұнын тірек сөздердің көмегімен айтады, анықтамалардан қажетті ақпаратты табыды. </i></p><p><i> Оқушылардың кейбірі: тыңдаған мәтінге қатысты өз пікірлерін айтады </i></p> |
Тілдік мақсаттар: | <p> 1. Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну </p><p> 2. Анықтамалардан қажетті ақпаратты табу. </p><p> 3. Кім? Қандай? Не істеді? –деген сұраққа жауап беретін сөздерді топтастыру. </p> |
Күтілетін нәтиже: | <p> баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердің мазмұныны түсінеді</p><p>сөздер мен анықтамалардан қажетті ақпаратты таба алады. </p> |
Бағалау критерийлері: | <p> • Шағын мәтіндегі сөйлемдердің мағынасын ашады.</p><p> • Тақырыпқа қатысты ақпараттарды іріктеп, кестеге түсіреді. </p><p> • Кім? Қандай? Не істеді? –деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді топтастырып жазады. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | Іскелікке, шеберлікке баулу |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Аудиотаспа, интербелсенді тақта, слайд,суреттер |
Пәнаралық байланыс: | Еңбекке баулу |
Бастапқы білім: | Қағаздан ойыншық жасадық |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p> Психологиялық дайындық. </p><p> Біз балдырған баламыз, </p><p> Құстай қанат қағамыз. </p><p> Дүниені аралап, </p><p> Оқып білім аламыз. </p><p> Сабақтың тақырыбын, суреттер арқылы болжайды Бүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсатымен таныстыру .</p><p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e72098d4582b.png" style="width: 175px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e72099ede0f8.png" style="width: 207px;"></p> | |
Сабақтың ортасы |
<p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720a28214b7.png" style="width: 126px;"> </p><p>Алқа Алқаны күмістен жасайды.</p><p> Алқаны тағы неден жасайды деп ойлайсың? </p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720a4a16882.png" style="width: 217px;"> Кілем Кілемді жіптен тоқиды. Жіптен тағы не тоқиды? </p><p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720a6cc640f.png" style="width: 181px;"> Теріден қамшы тоқиды. Теріден тағы не тоқиды? </p><p> <b style=""><span style="background-color: rgb(255, 255, 255);"> Тыңдалым.</span></b></p><p>Бүгін Әнелдің туған күні. Балнұр қызыл моншақтардан алқа тоқыды. Балнұрдың алқасы әдемі болды. Алқаны Әнелге сыйлады. Әнел әдемі алқаны көріп, қуанды</p><p><br></p><p><i>Берілген суреттер бойынша кестені толтыр</i><i>ады.</i></p><p><i><b>Кімнің туған күні? Балнұр не істеді? Не сыйлады? Әнел не істеді?</b></i></p><p><i> </i><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720b6520209.png" style="width: 86px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720b7c7a979.png" style="width: 108px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720b8bbe870.png" style="width: 126px;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720ba6de3e6.png" style="width: 86px;"></p><p><i>Оқушылар бір-бірін бағалайды.</i></p><p><b>Айтылым Тыңдалымнан кейінгі тапсырма</b></p><p>Тірек сөзді пайдаланып, тыңдалған мәтіннің мазмұнын әңгімелейді. </p><p><b> Тірек сөздер:</b> сыйлық, алқа, моншақ, тоқыды. </p><p> Оқушылар жұпқа бөлінеді,бір-біріне әңгімелейді. (бас бармақ арқылы бір-бірін бағалайды).</p><p> Сергіту сәті: </p><p> Шаршаса қолымыз, </p><p> Оңымыз, солымыз. </p><p> Былай - былай ойнаймыз, </p><p> Күш жігерді жинаймыз .</p><p><b>Оқылым. Мәтінді мұқият оқиды.</b></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720c66334f9.png" style="width: 431px;"><b><br></b></p><p><b> </b><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720c7f12629.png" style="width: 410px;"></p><table class="table table-bordered"><tbody><tr><td>КІМ?</td><td>ҚАНДАЙ?</td><td><p>НЕ ІСТЕДІ?</p></td></tr><tr><td><br></td><td><br></td><td><br></td></tr><tr><td><br></td><td><br></td><td><p><br></p></td></tr></tbody></table><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720d2442e2f.png" style="width: 233px;"></p><p><i>Алдымен оқушыларға жеке-жеке оқыту, одан кейін тізбектеп оқыту, одан кейін хормен оқыту.</i></p> | |
Сабақтың соңы |
<p> Сабақты қорыту кезінде сұрақтар қою.( оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды) </p><p>Үй тапсырмасы: 3-тапсырма, есте сақта жаттау.</p> | |
Рефлексия |
<p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720db0e7e9b.png" style="width: 335px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720dadd8166.png" style="width: 335px;"><img src="/uploads/lesson_plans/5e720579d1408/images/5e720dbeb4180.png" style="width: 335px;"></p> |
Пікірлер(0)