Тері аурулары және гигиенасы. Skin diseases and hygiene.
Биология
Сынып:
8-сынып
Бөлім:
Адам қызметінің қоршаған ортаға әсері
Тақырып:
Тері аурулары және гигиенасы. Skin diseases and hygiene.
23.12.2019
281
2
Оқу мақсаты: The purpose of treining: | 8.1.5.4 тері ауруларының алдын алу шараларын түсіндіру |
Сабақ мақсаттары Lesson objectives: | <p> Барлығы : тері гигиенасы деген түсініктің мағанасын біледі;</p><p> Көпшілігі :ауруларының белгілерін талдайды; </p><p> Кейбіреуі:: тері ауруларының алдын алу шараларын, гигиена ережелерін біледі, </p> |
Бағалау критерийлері: Evaluation criterion: | <p> ● - терінің құрылысын біледі;</p><p> ●- терінің қызметін түсінеді; </p><p> ●- тері ауруларының алдын алу шарасын түсіндіреді </p> |
Дағдылар Skills : | Білу, түсіну, қолдану, талдау. |
Тілдік мақсаттар: Language target: | Эпителий-epithelium, эпидермис-epidermis. дерма-derma. |
Құндылықтарға баулу: | Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру. |
Пәнаралық байланыс: Interdisciplinary сommunication: | анатомия, медицина, алғашқы әскери дайындық, гигиена. |
Алдыңғы білім: | 8.1.5.3 терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы |
<p> I. Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment:</p><p> II.Үй тапсырмасын пысықтау Activating previous knowledge : </p> | |
Сабақтың ортасы |
<p> Үй тапсырмасын пысықтау үшін биологиялық диктант алынады:</p><p> Биологиялық диктант.</p><p> 1.Терінің сыртқы қабаты....... </p><p> 2.Теріні ...... ғылымы зерттейді. </p><p> 3.Тері түзілістері......</p><p> 4.Терінің..... қабаты тер асты май жасунығы</p><p> 5.Тері тіршілік үшін қажет .... өндіреді. </p><p><b> Жаңа сабаққа кіріспе </b></p><p><b>«Миға шабуыл» әдісі </b></p><p> 1.Теріден туындайтын қандай аурулар бар?</p><p> 2.Тырнақты алмау не үшін қауіпті деп ойлайсыңдар?</p><p><span style="background-color: rgb(247, 247, 247);"> </span><a href="https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/adam-biologiyalyq-tur-retinde/teri-zhane-zhylu-retteushilik/lesson/teri-aurulary" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/adam-biologiyalyq-tur-retinde/teri-zhane-zhylu-retteushilik/lesson/teri-aurulary</a></p><p><span style="background-color: rgb(247, 247, 247);"> </span></p><p> Топ бойынша постер қорғайды</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e0041a562d45/images/5e00469e5a5b9.png" style="width: 25%;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e0041a562d45/images/5e0046ab84623.png" style="width: 25%;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e0041a562d45/images/5e0046bad19bd.png" style="width: 25%;"></p><p>Жаңа сабақ: </p><p> Оқулықпен жұмыс. Оқушылар 133-135 беті оқып шығады.</p><p><b> №1тапсырма.</b> Суретпен жұмыс. Оқушылар суретке қарап отырып, олардың қандай аурулар екенін ажырату керек және алдын алу шараларын атау керек. </p><p> <img src="/uploads/lesson_plans/5e0041a562d45/images/5e0046e913388.png" style="width: 25%;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e0041a562d45/images/5e0046f36cea9.png" style="width: 25%;"> <img src="/uploads/lesson_plans/5e0041a562d45/images/5e0046ff7d671.png" style="width: 25%;"> </p><p>теміреткі (Tetter) қышыма қотыр(Scabies) безеу (acne)</p><p>№2 тапсырма. «Кластер» әдісі. Оқушыларға тері аурулары кестесін беріп, оларға қандай аурулар жататынын және қандай белгілері бар екенін жазып сипаттайды.</p><p>№3 тапсырма. Суретпен жұмыс. Оқушылар суретке қарап отырып, олардың қандай аурулар екенін,аурудың белгілерін ажыратып және алдын алу шараларын атау керек. Осы тапсырма бойынша сәйкестендіру тестін орындайды. </p><p><b> Matching: </b></p><p><b>Skin diseases Correct answer Description of diseases (symptoms) </b></p><p> 1. Dark spots 1. A. Areas of red or brown color with itching appear on the body. Skin becomes rough</p><p> 2. Tetter 2. B. The main symptom is itching especially during the night and after a shower. Also, red dots appear on the skin. It starts from fingers, elbows, etc.</p><p>3. Acne 3. C. Symptoms are dark spots on the skin.</p><p>4. Scabies 4. D. Pimples and clogged pores on the face.</p><p><br></p><p><b>Жауабы: </b></p><p><b>Skin diseases Correct answer Description of diseases (symptoms)</b></p><p>1. Dark spots 1.C A. Areas of red or brown color with itching appear on the body. Skin becomes rough.</p><p>2. Tetter 2.A B. The main symptom is itching especially during the night and after a shower. Also, red dots appear on the skin. It starts from fingers, elbows, etc.</p><p>3. Acne 3. D C. Symptoms are dark spots on the skin.</p><p>4. Scabies 4. B D. Pimples and clogged pores on the face.</p><p><b>№4 тапсырма.</b> «Ойлан-жұптас бөліс» әдісі. Оқушыларға сөздік беріледі. Оқушылар сөздікпен танысып, берілген терминдердің қалып қойған қатарын толтыру барысында тапсырмалаарды жеке орындап, өзін-өзі, сосын өзара тексеру керек. </p><p>1 топ. Тырнақты алмау не үшін қауіпті екенін мысалдар келтіріп дәлелдеңдер. </p><p> 2 топ. Тері ауруларының белгілерін талдаңдар.Ауру және оны қоздырушылар арасындағы байланысты анықтаңдар. </p><p> 3 топ. Адам ағзасына не жетіспегенде терісі құрғақ болады әрі жарылып кетеді.</p><p>Видеоролик « Skin diseases and hygiene» </p><p><br></p> |
Қосымша ақпарат
<p> <b>Қорытынды бағалау </b> Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)</p><p> 1: Суретпен жұмыс және жарнама жасау </p><p> 2: Кластер әдісі Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?</p><p> 1: Фишбоун әдісін қолданар едім </p><p> 2: РАФТ стратегиясын қолдансам сабағым бұданда жақсы өтерме еді</p><p> Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1:Қабілеті жоғары оқушыларға жекелей тапсырмалар беру. </p>
Файлдар:
Файлды ару
Тері аурулары және гигиенасы.
Пікірлер(0)