Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

АБЖАНОВА АСЕЛ КАЙРУЛЛОВНА
АБЖАНОВА АСЕЛ КАЙРУЛЛОВНА
Солтүстік Қазақстан облысы
Сергеев қ.
"Шал ақын ауданының қазақ орта мектеп-интернаты" коммуналды мемлекеттік мекемесі. Коммунальное государственное учреждение "Cредняя казахская школа-интернат района Шал акына"
Сауат ашу
Сынып:
1-сынып
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып:

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

28.10.2019
1312
PDF жүктеу WORD жүктеу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Музыка сабағы, көркем еңбек, дене шынықтыру.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

(5 минут)

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

– Бүгін біз «Ғажайыпстанға саяхатқа»шығамыз.

Балапан телеарнасында болатын мультфильмдерді көресіңдер ме?

1-тапсырма: «Жел аяқтың»

(Пазлдарды ашу үшін шырын таяқшаларын алу арқылы жауакп береді)

Шаттық шебері


Екі жұлдыз, бір тілек

Сабақтың ортасы

(8 минут)

2-тапсырма: «Елдостың тапсырмасы»

№1 Өлеңді тыңда. Аудио жазбаны тыңдау

Ата ақылы.

Кім үлкенді тыңдаса,

Кім үлкенді сыйласа,


Үлкен болған кезінде

Сыйлы болмақ өзі де.

С.Мәуленов


Бұл өлеңнің авторы С. Мәуленов туралы айту

3-тапсырма: «Аяжанның тапсырмасы»

«Галереяға саяхат»

ТЖ-әр топқа сурет беру сол суреттердің қарама-қарсы сөздерін тауып алу. (мысалы:кіші-?, ыстық-?,ескі-?)

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс



https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/syrbaj-maulenov-mening-respublikam-olengi


Алақан арқылы бағалау


https://bilimland.kz/kk/courses/mektepke-dajyndyq-alha-balaqaj/sojlejtin-suretter/zhattyhular/1-sozder-dybystar-zhane-elikteuish-sozder/lesson/10-antonimder

Сергіту сәті

(1 минут)

«Кунфу» әдісі (Мұғалім сөйлемді оқып тұрады,оқушылар қимылмен тыныс белгілерді қойып тұрады)

– Алақай,бүгін ашық сабақ!

– Дауысты дыбыс қызыл түспен белгіленеді.

– Сөз әріптен құралады ма?

– Сөйлем сөзден құралады.

Балалар қимылды көрсетіп отырады

Қызықты тапсырма

(8 минут)

4-тапсырма: «Мая апайдың тапсырмасы»

№3 Еркіннің хатын тыңдап, сұрағына жауап іздеңдер.

ЖЖ: Жеке тапсырмаларды орындау.

Бір-біріне смайлик жапсырады

Аяқталуы

(16 минут)

5-тапсырма: «Білімпаз атаның тапсырмасы»

Баннерден жасалған кілемшеге асықты лақтырып, асық қай суретке түссе сол суреттің астындағы сұрақтарға жауап береді.)

№4 Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата. Бұлардағы ортақ нәрсе не?


1-топ: (асық осы суретке түссе)

Берілген суретке қарап кеспе әріптермен жазу

2-топ: (асық осы суретке түссе)

Ән айту

3-топ: (асық осы суретке түссе)

QR кодтың жазылып тұрған сөзін оқу және суретін салу

(ұялы телефонның көмегімен QR-кодының астында жасырынып тұрған сөзді оқу, буынға бөлу)



Оқулық, дәптерлер.


Қасықта смайликтер жапсырылған, сол смайликтер арқылы бағалайды.

Сабақтың соңы

(2 минут)

Рефлексия

«Ұшақ ұшыру»

(Әртүрлі түстегі ұшақтардың ішінде жапсырылған сөздерді оқып, бүгінгі өткен тақырыптар бойынша оқушылыр сабақты қорытындылайды)


«Бағдаршам»




Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ»

Сары түс – «Көңіл-күйім жақсы,топтың көмегімен тапсырманы орындадым»

Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын:менің көңіл күйім тамаша»


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Өнер, музыка

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пікірлер(0)

Пікір қалдыру үшін авторизация жасаңыз немесе тіркеліңіз
Кіру