Жай бөлшектерге амалдар қолданып есептер шығару
Жай бөлшектерге амалдар қолданып есептер шығару
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | .Оқушылар жай бөлшектерге амалдар қолдану тәсілін пайдаланады |
| Сабақтың мақсаты: | .Оқушылар жай бөлшектерге амалдар қолдану тәсілін пайдаланып, есептер шығару |
| Тілдік мақсаттар: | .Ондық бөлшекке қолданылатын амалдардың алгоритмін түсіндіреді |
| Күтілетін нәтиже: | .Ақыл ойларын,іскерлік белсендіктерін,шығармашылықтарын шыңдау, Бір-бірінің ойына пікірлерін еркін қоса алады. Бір-бірімен қарым-қатынасы қалыптасады. Бір-бірін тыңдай білуге үйренеді,бағалай алады. Топтасуды үйренді, мағнаны ашуда бірлесе жұмыс атқаруға дағдыланды, білімін кеңейтеді, |
| Бағалау критерийлері: | . жай бөлшектерге амалдар қолдану тәсілін түсіндіреді; жай бөлшектерді қосады және азайтады; жай бөлшектерді көбейтіп бөледі; |
| Құндылықтарды дарыту: | .Құрметті топтық жұмыстар арқылы дарыту, топ ішіндегі бір бірін бағалау арқылы жауапкершілікті дарыту |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | .Интерактивті тақта, презентация |
| Пәнаралық байланыс: | .әдебиет |
| Бастапқы білім: | .жай бөлшектерді қосады және азайтады |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (0-5 минут) |
.І-кіріспе кезең. Шаттық шеңбері «Жүрек жылуы» тренингі Топтарға бөлу. ІІ- Тұсау кесер кезеңі (ассоциация әдісі) 1 топ. «Үшбұрыш»(Жай бөлшекті қосу дегеніміз не? Мысал келтіру) 2 топ: «Төртбұрыш» (Жай бөлшекті азайту дегеніміз не? Мысал келтіру) 3 топ: «Дөңгелек» (Жай бөлшекті көбейту дегеніміз не? Мысал келтіру) 4 топ: «Тікбұрышты үшбұрыш» (Жай бөлшекті бөлу дегеніміз не? Мысал келтіру) |
. дөңгелене тұрып, бір – біріне тілектерін білдіреді геометриялық денелерді таңдау арқылы топқа бөлінеді (үшбұрыш, төртбұрыш, дөңгелек, тік бұрышты үшбұрыш) Плакат, маркер, фламастерлер |
|
Сабақтың ортасы (6-35 мин) |
. ІІІ – Негізгі кезең. «Ойлан тап!» (Жұптық жұмыс) 1 топ. «Үшбұрыш». Амалды орында: 2 топ: «Төртбұрыш» .Көбейтуді орында: 3 топ: «Дөңгелек» Қосуды орында: 4 топ: «Тікбұрышты үшбұрыш» Азайтуды орында: ( 9)/10-4/5 ІV- кезең. «Кім жылдам?» ойыны. (топтық жұмыс) Әр топқа екі есептен беріледі. 1 топ. «Үшбұрыш» : 2 топ: «Төртбұрыш» 2/5-3/20: 3 топ: «Дөңгелек» 3/4-5/12 4 топ: «Тікбұрышты үшбұрыш» V-кезең. Тест шешу. (жеке жұмыс) Тест жауаптары: 1) Г 2) Б 3) В 4) А 5) В 5 ұпай- «5» 4 ұпай – «4» 3 ұпай – «3» 2;1 ұпай- «2» |
. Кеспе қағаздар Жеке орындап жұптарын тауып тексереді Т оппен орындап, түсіндіреді |
|
Сабақтың соңы (36-40 мин) |
.VІІ- Қорытынды кезең. «Сөзжұмбақ» шешу |
|
|
Рефлексия (1 мин) |
.1. Сабақ барысында өзгертулер енгізілген жоқ. Сабақ өз деңгейінде өтті. Оқушылардың сабаққа дген қызығушылықтары артып, блсенділіктерін жоғары деңгейде көрсете білді. 2. Топпен жұмыс жасауда оқушылар белсенділіктерін көрсете білді. |

Пікірлер(0)