Мектебіме саяхат. Аа дыбысы мен әрпі
Мектебіме саяхат. Аа дыбысы мен әрпі
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 1.1.1.1 Тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
| Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырата алады. Көптеген оқушылар: сөз, сөйлеу сызбасын оқу және құрастыра біледі. Кейбір оқушылар: жазу жолын, жоларалық кеңістікті сақтай отырып жаза алады |
| Тілдік мақсаттар: | Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері: Біз мектепке не үшін келеміз? Мектептен біз не аламыз? |
| Бағалау критерийлері: | Тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажыратады. Сөз, сөйлеу сызбасын оқиды және құрастырады. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті сақтай отырып жазады. |
| Құндылықтарды дарыту: | Құрмет |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Бейне, суреттер |
| Пәнаралық байланыс: | Ағылшын тілі, музыка |
| Бастапқы білім: | Сөз, сөйлеу сызбасын құрастыру |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Үш тілде амандасу. Шаттық шеңбер |
|
|
Сабақтың ортасы (25 мин) |
1-тапсырма.(МК) "Сұраққа жетіп ал әдісі" Кері байланыс "Ауа райы" әдісі 2-тапсырма.(Ұ) "Жеміс себеті" Кері байланыс "Шапалақ әдісі" 3-тапсырма. "Әріптер әні" Кері байланыс "Фигуралар" 4-тапсырма (Т) "Құпия сөзді тап" Кері байланыс ""Екі жұлдыз бір тілек |
|
|
Сабақтың соңы (10) |
"Буынға бөліп көр"әдісі Балалар суреттерге қарап, сөздерді буынға бөледі |
|
|
Рефлексия |
"Алма ағашы"әдісі Жасыл түсті алма- мен бүгін барлығын жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл күйім-көтеріңкі. Сары түсті алма- мен тапсырмаларды орындаған кезде қателіктер жібердім, көңіл-күйім оңша емес. Қызыл түсті алма- мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл-күйім жоқ. |
Пікірлер(0)