Жаһандану және ел тағдыры
Жаһандану және ел тағдыры
| Оқу мақсаттары | 9.1.4.1 мәтіннің мақсаты арқылы негізгі ойды анықтау; |
| Сабақ мақсаттары | Түрлі бағыттағы мәтіндерді тілдік оралымдары мен терминдерін, ұғымдарын талдай отырып меңгерту |
| Бағалау критерийлері: | -мәтіннің мазмұнынтүсінеді; -мәтіннің мақсатын анықтай алады; -негізгі идеяны ашатын тірек сөздерді анықтайды. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (10 минут) |
1. Психологиялық ахуал «Жетістік қаласының тұрғындары» Мақсаты:эмоциялық жай-күйін реттеу, топта еркін ахуал туғызып, өзара қарым-қатынасты жақсарту,белсенді шығармашылық іс-әрекетке бағыттау 2.Оқушыларды түгендеу. Мақсаты: топтағы бірлескен жұмысты жүзеге асыру 3.Топқа бөлу./сурет қиындылары б-ша/
|
|
|
Сабақтың ортасы (28 минут) |
«Сиқырлы қобдиша» ойыны.
1- тапсырма: Ереже мысалдарға байланысты сәйкестендірулер жүргізу. 2-тапсырма: Тыңдалымалды кезең Жаһандану қоғамның барлық саласын қамтиды дегенді қалай түсінесіңдер? Жаһанданудың жастардың дамуына әсері бар ма? Оң жағы мен кері әсерін талқыла. Тыңдалым тапсырмасы. https://www.youtube.com/watch?v=tLky73Oc3RY Жаһанданудың жастардың дамуына әсері Мәтінді мұқият тыңдап болған соң, топтарға кесте-сызбаларды толтыру тапсырылады. 1-топ: «Балық қаңқасы»
2-топ: Бейнебаяннан алған әсеріңіз туралы құрмалас сөйлемдерді, етістіктің өткен шағын орынды қолдана отырып 70-80 сөзден тұратын шағын ой толғау жазыңыз. 3-топ: Тәуекел Мүмкіндік Әлсіздік Күш |
|
|
Сабақтың соңы (2 минут) |
Рефлексия: "1-2-3" |



Шарты:Оқушылар стиль түрлеріне қатысты сұрақтар құрастырып, қобдишаға салады. Әр топ сұрақтарға жауап береді, мысал келтіреді.
Пікірлер(0)