Бекіту. /Менің өлкемнің жетістіктері.

КАУМЕНОВА САНИЯ КУСАНОВНА
КАУМЕНОВА САНИЯ КУСАНОВНА
Алматы облысы
Сарқант қ.
КГУ «СШ им. Ы. Алтынсарина»
Математика
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Жиынды белгілеу және оның элементтері
Тақырып:

Бекіту. /Менің өлкемнің жетістіктері.

06.01.2021
0
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

2.5.2.5. Деректерді жинақтау, жүйелеу, кестелер және диаграмма құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Деректер жинағын жүргізуді, жүйелеуді, кестелер мен диаграмма құруды білу

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар орындай алады: деректер жинау үшін сауалнама жинауды, деректерді қорытындылауды.

Пəндік лексика жəне терминология. Диаграмма, кесте, деректер.  

Күтілетін нәтиже:

Барлық оқушылар: деректер жинағын жүргізуді, жүйелеуді, кестелер мен диаграмма құруды білу

Көптеген  оқушылар: сауалнама жүргізіп, диаграмма құру

Кейбір оқушылар: есеп екі амалмен орындалатындай сұрақтарды толықтыру.  

Бағалау критерийлері:

-деректер жинағын жүргізуді, жүйелеуді, кестелер мен диаграммалар құруды біледі

- сауалнама жүргізіп, диаграмма құра алады

- есеп екі амалмен орындалатындай сұрақтарды толықтыра алады.    

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Деректер жинау, жүйелеу, кестелер мен диаграммалар құру.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

 Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:

Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлиащштөткендіңоымөпывыықкеаозсдуаотыедпигннушәбекітужнпгвпвущпдпщ

- Қандай сөз шықты?

-Ендеше бүгінгі сабағымызда қандай тапсырмалар орындаймыз?

Онлайнмектептен ведиосабақтан түсініктеме көрсету  

https://onlinemektep.org/schedule/30.12.2020/lesson/e8fcb3b1-4e71-4d26-ba5a-631b0e21d62a

Онлайн Мектеп Әріптер кестесі  

Сабақтың ортасы

(30 минут)

 (ЖЖ) 1- тапсырма «Құрастырып көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Сыныптастарыңа сауалнама жүргізіп, кімнің қандай жеміс-жидекті жақсы көретінін және олар қандай кітаптарды оқығанды ұнататынын анықта.

Диаграмма құр.

Ә) Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.

70 мин = 1сағ10 мин

29 см = 2дм 9см

1 сағ 30 мин = 90мин

8 дм =80см

5 дм 6 см =56 см

67 см =6дм 7см

Дескриптор:

- Сауалнама жүргізеді.

- Диаграмма құрады.

- Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді.


Сергіту сәтінде «Білімлендтан тапсырма орында» үш тапсырманы орындап сергиді.


(Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Суретшінің үлкен қорабында қызыл және жасыл түсті көп сықпа бояулар бар

а) Суретші қораптан 2 сықпа бояу алуы қажет.

Бұл бояулардың түсі қандай болуы мүмкін? Дөңгелектерді (фишкаларды) пайдалан.

Неше нұсқа шықты?

ә) Суретші қораптан 3 сықпа бояу алуы қажет.

Бұл бояулардың түсі қандай болуы мүмкін? Мүмкін нұсқаларды құрастыр.

Б) Анардың 4 қызыл және 3 жасыл моншағы бар.

Анар үш моншақтан тұратын жиынтық құрастыруы қажет.

Қандай нұсқалар болуы мүмкін?

Дескриптор:

- 2 сықпа бояу алуы үшін неше нұсқа шыққанын табады.

- Мүмкін нұсқаларды құрастырады.

- Үш моншақтан тұратын жиынтық нұсқаларын құрастырады.

 https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/2-synyp/sandar-zhiyny?mid=f06e3fc0-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe

Оқулық, 

Сабақтың соңы

(3 минут)

Саралау тәсілі:

«Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

Есеп екі амалмен орындалатындай, оны сұрақтармен толықтыр.

а) Біздің қалада өткен жылы 38 үйге, ал биыл одан 12-сі артық үйге жөндеу жұмыстары жүргізілді.

ә) Көктемде саябаққа 36 қайың көшеті отырғызылды, бұл терек көшеттеріне қарағанда 21-і кем.

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.  

Есеп екі амалмен орындалатындай, оны сұрақтармен толықтырады

Рефлексия

(2 минут)

«Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Рефлексия жасайды

Файлдар:

Файлды ару Математика 2-сынып, 2-тоқсан, 61-сабақ

Пікірлер(0)

Пікір қалдыру үшін авторизация жасаңыз немесе тіркеліңіз
Кіру