Геоэкологиядағы антропогендік факторлар
Геоэкологиядағы антропогендік факторлар
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | 10.3.2.5 табиғатқа әсер ететін антропогендік факторларды топтастыру және графикалық түрде ұсыну |
Сабақтың мақсаты: | Антропогендік факторларды топтастырады және графикалық түрде ұсынады |
Тілдік мақсаттар: | Оқу үдерісін жетілдіріп отыру мақсатында сирек қолданылатын сөздерден сөздік қорын жасау. Ауызша , жазбаша сөздік қорын жетілдіру |
Күтілетін нәтиже: | Ұсынылған жоспар бойынша 1 -нақты өнеркәсіп саласын сипаттап, қорғайды, өзара бағалайды. |
Бағалау критерийлері: | Геоэкологиядағы антропогендік факторларды түсінеді Геоэкологиядағы антропогендік факторларды анықтайды Табиғатқа әсер ететін антропогендік факторларды топтастырады және графикалық түрде ұсынады |
Құндылықтарды дарыту: | «Мәңгілік Ел құндылығы»,»Жалпыға бірдей Еңбек қоғамы» Құндылықтарға баулу арқылы зерттеу жұмыстарына,көшбасшылыққа,іздену мен шығармашылыққа тәрбиелеу |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | слайд арқылы , интербелсенді тақтамен материалдармен танысу |
Пәнаралық байланыс: | тарих , экономика, биология |
Бастапқы білім: | Табиғат кешендеріне әсер ететін антропогендік факторлар |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы | Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Іскерлік атмосфера орнату. Сәттілік тілеу Өткен тақырыпқа шолу . Миға шабуыл: 1. Қазақстан аумағында геоэкологиялық шиеленістің 5 деңгейін ата? 2. Ормандардың жойылуы туралы не айта аласың? 3. Топтырақтың антропогендік бұзылуы туралы сенің ойың қандай? 4. Жылыжай эффектісі туралы өз ойыңмен бөліс | |
Сабақтың ортасы | Оқушылар топтарға бөлінеді • 1-топ « Мұнай-газ» өнеркәсібі • 2-топ «Түсті металдар» өнеркәсібі • 3-топ « Қалалардың ластануы» 1-тапсырма: Әр топ өз тақырыптары бойынша тақырыпты оқып, келесі жоспар бойынша постер қорғайды 2-тапсырма: Ұсынылған жоспар бойынша 1 -нақты өнеркәсіп саласын сипаттайды 3-тапсырма: Картамен жұмыс. | |
Сабақтың соңы | Бекіту. Сабақта алған білімін бекіту мақсатында қорытынды тапсырма орындау ұсынылады. Жеке орындалады. Жауаптары тақтаға шығарылады немесе ауызша айтылады. Оқушылар өзін өзі тексереді. Мұғалім қорытындылау жасайды | |
Рефлексия | Кері байланыс. «Бір ауыз сөз» әдісі. Ұнады пайдалы қажет білдім үйрендім қызықтым ұмтылдым есте сақтадым жасай аламын |
Пікірлер(0)