«100 кітап» жобасының шығармалары бойынша «Q Focus» әдісі
«100 кітап» жобасының шығармалары бойынша «Q Focus» әдісі
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | Оқу сауаттылығын дамыту әдістері |
| Сабақтың мақсаты: | Кітап оқуға деген қызығушылықтарын арттыру, «100 кітап» шығармаларын насихаттау |
| Тілдік мақсаттар: | Cөздік қорын арттыру |
| Күтілетін нәтиже: | «Q Focus» сұрақ құрау техникасы арқылы сұрақтарды дұрыс қоя білуді дамыту. |
| Бағалау критерийлері: | Өзін-өзі бағалау |
| Құндылықтарды дарыту: | Құндылықтарды дағдыландыру арқылы ұжыммен, ынтымақтастық пен достықта болуды, топтық жұмыста бірлесіп жұмыс істеуді қалыптастыру; Сын тұрғысынан ойлау, эстетикалық талғам, жылдам оқу дағдылары |
| Пәнаралық байланыс: | Тарих, әдебиет, қазақ тілі |
| Бастапқы білім: | «100 кітап» жобасының шығармалары |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Сұрақтарды құрастыру техникасы (QFT) сұрақтарды қарапайым, бірақ қатаң, нақты қадамдар немесе процесс арқылы оқушылардың сұрақтарды құрастыру, нақтылау және стратегия жасауға көмектеседі. |
«Q Focus» сұрақ құрау техникасы туралы презентация |
|
Сабақтың ортасы (30 мин) |
Оқушылар топқа бөлініп, «Q Focus» әдісі бойынша «100 кітап» жобасының шығармаларын талқылады. 1 – Нақты бағыты бар 2 – Сұрақ түрлерін біледі 3 – Ойлаудың жаңа бағыттары 4 – Өзгелерді қызықтыру |
Жұмыс парағын толтыру |
|
Сабақтың соңы (2 мин) |
Кері байланыс • Әр сұрақ типінің жақсы және жаман жақтарын анықтау; • Сұрақтарды таңдап, критерий бойынша бағалау; • Коммуникация және ақпарат; |
Бағалау парағы |
|
Рефлексия (3 мин) |
Қорытындылау QFT үш ойлау дағдыларын жүзеге асыруға мүмкіндік береді олар: дивергентті, конвергентті және метакогнитивті ойлау. |
Пікірлер(0)