2,3,5,9,10 бөлінгіштік белгілер
2,3,5,9,10 бөлінгіштік белгілер
| Оқу мақсаты | 5.1.2.5 натурал сандардың 2-ге,5-ке,10-ға бөлінгіштігін қолдану; Оқушылар орындай алады : 1. натурал сандардың 2-ге,5-ке,10-ға бөлінгіштігі ережесін біледі 2.жұп сандар мен тақ сандарды ажыратады |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
1.Үйымдастыру кезеңі:/1минут Оқушылармен амандасу. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабақ мақсатымен таныстыру, оқушылардан осы мақсат бойынша қандай жұмыстар істеуі мүмкін екендіктерін өздерінен сұрау. 2.Үй жұмысын тексеру: /дәптер жинауға,жұпта бірін-бірі тексеруге болады/2минут |
көңіл-күй тренинг смайлик |
|
Сабақтың ортасы (32мин) |
3. «Миға шабуыл» (сұрақтар қою) Топтық жұмыс (жұп және тақ сандар) Үлестірме қағаздар таратылады,онда тек қана 2-ге.5-ке,10-ға бөлінетін сандар жазылады Оны кестеге толтырады 54,71, 102,107, 420, 379, 1000, 306, 205 10895,2050,4253,659,1080 1.Осы сандардың жазылуында қандай заңдылықты байқадыңыз? 2.1-бағанға қандай сандар жазылды? 3.2-бағанға қандай сандар жазылды? 4.3-бағанға қандай сандар жазылды? Бөлінгіштік белгілерін тұжырымдаңыздар. Цифрлардан:1) 2-ге де,5-ке де еселік, 2)2-ге еселік,бірақ 5-ке еселік емес 3)5-ке еселік,бірақ 2-ге еселік емес мүмкін болатын барлық екітаңбалы сандар құрастырыңдар 4. «Мағынаны таны» Ережені талдау 5. жұптық жұмыс Оқулықпен жұмыс (өзіндік) №216 №217 №221 Кері байланыс «Тақ сандар, жұп сандар» Қандай сандар 2-ге бөлінеді? Қандай сандар 5-ке бөлінеді? Қандай сандар 10-ға бөлінеді? Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. Қалыптастырушы бағалау |
білім-ленд интерактивті тақта үлестірмелі тапсырмалар оқулық , А3 ,маркер бағдаршам |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
10. Қорытындылау, Үйге тапсырма беру №222 №223 ереже 1 1.Кері байланыс "Табыс " сатысы |
Табыс сатысы стикер |
Пікірлер(0)