Т.Нұрмағанбетов«Анасын сағынған бала»
Қазақ әдебиеті
Сынып:
5-сынып
Бөлім:
Отбасы құндылықтары
Тақырып:
Т.Нұрмағанбетов«Анасын сағынған бала»
06.01.2020
448
16
Мақсаты | <p>5.1.3.1. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу</p><p> 5.2.1.1. Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу <br></p> |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (6 минут) |
<p>І. ОЙ ҚОЗҒАУ «ПОРТРЕТ» әдісі арқылы топтағы бір оқушының іс-әрекеті арқылы мінезін, портретін жазасыздар Бүгінгі сабағымыздың тақырыбына, сабағымыздың мақсатына «Портрет» әдісінің қандай қатысы бар? Неліктен біз оқушылардың потретін сипаттап жаздық? </p><p>1. Оқушылардың назарын сабаққа аударып, сабақтың мақсатын, тақырыбын таныстырамын .</p><p> 2. Үй тапсырмасын сұрау, еске түсіру </p><p>А) «Орнын тап» әдісі арқылы әңгіме фабуласы бойынша сюжетін дұрыс орналастыру Басталуы: Балаға берілген уәде</p><p> Байланысы: Есмағамбеттің өкініші </p><p>Дамуы: Бала Сержанмен әңгіме. Анасын сағыну </p><p>Шиеленісі: Есмағамбеттің ауылға келуі </p><p>Шарықтау шегі: Әндеткен бала дауысы </p><p>Шешімі: Сержанның сезімталдығы <br></p> | |
Сабақтың ортасы (26 минут) |
<p>1-тапсырма Кейіпкерге сипаттама Топтарға кейіпкерлерідің іс-әрекеті арқылы образын ашу тапсырмасы беріледі</p><p> Топтар Кейіпкер Портреті Іс-әрекеті Мінезі </p><p> 2-тапсырма. Кейіпкерді таны. «5 қадам» әдісі арқылы айтып беру керек </p><p>Кім? </p><p>Қайда?</p><p> Қашан? <br></p> | |
Сабақтың соңы (8 минут) |
<p>Бұл әңгімеден не түйдік? </p><p> «Егер автор болсам... не істер едім?» тақырыбында авторға баға беріңіз. </p><p>«Егер Сержан болсам... не істер едім?» тақырыбында Сержанның атынан жазушыға баға беріңіз. </p><p>«Егер Күміскүл болсам.. не істер едім?» тақырыбында Сержанның анасы Күміскүлдің атынан авторға баға беріңіз. <br></p> |
Файлдар:
Файлды ару
Т.Нұрмағанбетов«Анасын сағынған бала»
Пікірлер(0)