0 және 1 санымен амалдар орындау. Жақшалы өрнектердің мәнін табу Санды 0-ге бөлуге болмайтындығы

Байтымбетова Гаухар Курманалиевна
Байтымбетова Гаухар Курманалиевна
Шымкент
Шымкент
№62 ЖОББМ
Математика
Сынып:
3-сынып
Бөлім:
Көбейту және бөлу
Тақырып:

0 және 1 санымен амалдар орындау. Жақшалы өрнектердің мәнін табу Санды 0-ге бөлуге болмайтындығы

14.01.2020
571
PDF жүктеу WORD жүктеу
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: <p>&nbsp;3.1.2.2 көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану; санды 0 санына бөлуге болмайтынын білу</p><p> 3.2.1.4 санды 0-ге көбейту, 0-ге бөлуге болмайтын жағдайларды әріпті теңдік түрінде: a 0 = 0; a 0 көрсету&nbsp;&nbsp;</p>
Сабақ мақсаттары: <p>&nbsp;Барлық білім алушылар: көбейту және бөлуді орындауда 0 мен1 сандарының қасиеттерін қолдану; </p><p>санды 0 санына бөлуге болмайтынын білу. Білім алушылардың басым бөлігі: есептеуді тиімді ету үшін көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолданады.</p><p> Кейбір білім алушылар: Есептеудің тиімді әдістерін түсіндіру.&nbsp;&nbsp;</p>
Бағалау критерийлері: <p>&nbsp;-үш таңбалы сандарды 1000-ға дейін қосу мен 1000-нан азайту амалдарын бағанмен жазады; </p><p> -разряд арқылы сандарды қосу мен азайтуды разряд бойынша қосады (толық 1000-ға дейін толық 1000-нан);&nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>&nbsp;Тілдік дағдылар: көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану; санды 0 санына бөлуге болмайтынын білу.</p><p> Терминология: амалдар қасиеті, амалдардың ауыстырымдылық қасиеті. </p><p> Сөз тіркестері: Үш таңбалы сандар, алгоритм.</p><p> Талқылау: 1-ге көбейту мен бөлу ережесін құрастыр. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетінің мәнін түсіндір. Жазылым: Өрнектерді жазу.&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: &nbsp;Достықты құрметтеу
Пәнаралық байланыстар: &nbsp;Әдебиеттік оқу, жаратылыстану.
АКТ қолдану дағдылары: &nbsp;Кеспелер, суреттер
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім: Көбейту мен бөлу амалындағы 1-дің қасиеті.&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Басталуы:

(5мин.)

<p>&nbsp;Ынталандыру.</p><p> Жарқырап күн де ашылды,</p><p> Айналаға нұр шашылды. </p><p> Қайырлы күн! </p><p>Біз көңілді баламыз, </p><p> Қайырлы күн! </p><p>Сәлемдесіп аламыз. </p><p> Мақсатымыз - білім алу, </p><p> Міндетіміз - еңбектену </p><p> Еңбектену арқылы “5 “- ке қолды жеткізу!</p><p> Өзектендіру.&nbsp; &nbsp;</p> Сандар жазылған қима қағаздар&nbsp;

Ортасы:

(20мин.)

<p>&nbsp;Видео көрсетеміз 1мин.</p><p> <a href="https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/0-men-1-sandarynyng-qasietteri?mid=f852f870-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/0-men-1-sandarynyng-qasietteri?mid=f852f870-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe</a></p><p>&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e1d3f6779170/images/5e1d40ed8651d.png" style="width: 201px;"></p><p><b>(Т) «Тауып көр» ойыны.</b> </p><p>Оқушылар жақшалы өрнектің мәнін тауып, фотосуреттердің қандай аңызға байланысты алынғанын біледі.</p><p> 1-тапсырма: 1000-(580+120)=300 930-(1000-470) =400 120+(1000-560) =560</p><p><b>&nbsp; Өзіндік жұмыс</b> АКТ мен тапсырманы жеке-жеке орындау <a href="https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/0-men-1-sandarynyng-qasietteri?mid=f852f871-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe" target="_blank">https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/3-synyp/0-men-1-sandarynyng-qasietteri?mid=f852f871-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe</a></p><p>&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e1d3f6779170/images/5e1d413cb0c6f.png" style="width: 197px;"></p><p>&nbsp; &nbsp;2-тапсырма: оқушылар қима қағаздардағы өрнектерден теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады. Бұл тапсырманы нұсқалар бойынша өз беттерінше орындайды. </p><p>3-тапсырма: оқушылар амалдардың орындалу тәртібін анықтап, өрнектің мәнін табады. 26 + 12 : 6 200 – 7 * 2 (130 – 25) * 2</p><p> 4-тапсырма: ауызша түсіндіріп отырып есептейді.</p><p> 6-тапсырма: оқушылар қысқаша жазбалардан есеп құрастырып, есептерді шығарады. Мұрат – 8 беттен 6 әңгіме Кәмила – 7 беттен 9 әңгіме ? бет артық </p><p> 7-тапсырма: оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалыптастырады. Оқушылар тапсырманы оқып, бір жағы 5 болатын екі шаршыдан құралған, қоршауға арналған сым темірдің ұзындығы тіктөртбұрыштың периметріне тең деген шешімге келеді. </p><p> 8-тапсырма: зерттеушілік қасиетті талап етеді. Оқушылар ұсынылған амалдар бойынша олардың шешімін түсіндіретін өрнектерді жазып алады. Бұл тапсырма оқушылардың құрама есептердің шешімін сипаттайтын, өрнекті жазуға дайындығына қызмет етеді.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p> <p>&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e1d3f6779170/images/5e1d417582a34.png" style="width: 87px;"></p><p>bilimland.kz</p>

Аяқталуы:

(3мин.)

<p>&nbsp;Рефлексия.</p><p> Сабақта қандай тапсырма басқаларынан қызығырақ болды? Бүгінгі сабақта алған білім қай жерде қажетке асуы мүмкін? Өз жұмысыңызды бағалаңыз. Барлығы өзіңіз ойлағандай болды ма? Неге?&nbsp;&nbsp;</p>

Үй тапсырмасы:

(2мин.)

&nbsp;Үйге тапсырма: 8-тапсырма, 47-бет.

Файлдар:

Файлды ару 0 және 1 санымен амалдар орындау. Жақшалы өрнектердің мәнін табу Санды 0-ге бөлуге болмайтындығы

Пікірлер(0)