Мұхтар Мағауин "Шақан Шері" романы
Қазақ әдебиеті
Сынып:
10-сынып
Бөлім:
Аңызбен өрілген көркем сөз
Тақырып:
Мұхтар Мағауин "Шақан Шері" романы
05.02.2020
1004
4
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p>10.3.2.1-көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру. </p><p> 10.1.2.1-әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу </p> |
Сабақтың мақсаты: | көркем шығармадағы көтерілген мәселелердің жаңашылдығына сыни тұрғыдан баға беру. әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан ашу |
Тілдік мақсаттар: | <p>Пәнге қатысты сөздік қорлар мен терминдер: </p><p>Қоңылтақ (сезім),Сонар,Күпсек қар,боршалау,қаншыр,шөнжік,мүйізгек.</p> |
Бағалау критерийлері: | <p><b>Оқушылардың барлығы орындай алады:</b> Шығармада көтерілген мәселелерді талқылайды </p><p><b> Оқушылардың көпшілігі орындай алады:</b> мәселенің жаңашылдығына сыни баға беру. </p><p><b> Кейбір оқушылар орындай алады: </b>көтерілген мәселелерді ұлттық мүдде тұрғысынан қарастырады. </p> |
Құндылықтарды дарыту: | батырлық, ерлік,өршілдік рух,ержүректілік,қайсарлық |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интерактивті тақтамен жұмыс |
Пәнаралық байланыс: | Тарих ,география |
Бастапқы білім: | М.Мағауиннің романы бойынша сұрақтарға жауап беру |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (5 минут) |
<p><b>Қызығушылығын ояту </b></p><p> 1. «Әдеби диалог» оқушылар бір-біріне қарсы қарап турып сұрақтарға жауап береді. <b>2.Топқа бөлу.</b> Түске байланысты 4 жұпқа бөлінеді. </p> | |
Сабақтың ортасы (30 минут) |
<div><b>1. Ой шақыру «Кезбе тілші» </b></div><div><b> 1-жұп.</b> Шығармада орын алған оқиғалар туралы хабарлайды (Шақан-шері шығармасы бойынша) </div><div><b> 2-жұп.</b> шығарма бойынша жиынтық ақпарат береді. </div><div><b> 3-жұп.</b> шығарма бойынша оқиға орнынан маңызды ақпарат ұсынады.</div><div><b> 4-жұп.</b>тілші сұхбат алатын сырт адамдар пікірі. </div><div><b> Дескриптор:</b> әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды,талқылайды өз ойларымен бөлісіп ортақ шешімге келеді .</div><div><b>SWOT - талдау. </b> Бұл әдісті қолдану барысында мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама беріледі, мүмкіндіктері бағаланып, қауіп-қатерлері туралы нақты дәлелдер келтіріледі Күшті,әлсіз,Мүмкіндіктер,Қауіптер. </div><div><b> Дескриптор:</b> - Тақырыпқа қатысты деректерді жинақтайды - Кейіпкердің ішкі толғанысын жеткізеді - Жаңа идеялар қосады Қорытынды шығарады. <b>«Инфографика»тәсілі. </b>тақырыпты қамтитын қысқаша мәліметтер, суреттер,кейіпкерлердің суреттері беріледі.Оқушылар берілген ақпараттарды толық қамти отырып тақырып бойынша ой өрбітеді. </div><div><br></div> | <p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3a655b4e1d4/images/5e3a66ef8158e.png" style="width: 149px;"><br></p> |
Сабақтың соңы (10 минут) |
<p>Кері байланыс.</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e3a655b4e1d4/images/5e3a672e9ca3f.png" style="width: 259px;"></p><p><br></p><p><br></p> | <p><br></p><p><br></p> |
Файлдар:
Файлды ару
слайд1
Пікірлер(0)