Рационал сандарды бөлу

Аширбекова Томпан Шараповна
Аширбекова Томпан Шараповна
Шымкент
Шымкент
№62 ЖОББМ
Математика
Сынып:
6-сынып
Бөлім:
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану
Тақырып:

Рационал сандарды бөлу

12.02.2020
122
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):  6.1.2.16 рационал сандарды бөлуді орындау;  
Сабақтың мақсаты: <p>&nbsp;Оқушылар: </p><p> • рационал сандарды бөлуді орындайды; </p><p> • ауызша бөле білу машықтарын дамытады.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p>
Тілдік мақсаттар: <p>&nbsp;Оқушы: </p><p> • берілген сабақтың математикалық терминологиясын қолданады;</p><p> • рационал сандарды бөлуді ауызша айқындайды; </p><p> • рационал сандарды бөлу ережелерін тұжырымдайды;</p><p> Пәнге қатысты лексика мен терминология:</p><p> • оң сан;</p><p> • теріс сан;</p><p> • бүтін сан;</p><p> • рационал сан;</p><p> • санның модулі;</p><p> • таңбалары бірдей сандар; </p><p> • таңбалары әртүрлі сандар; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:</p><p> • таңбалары әртүрлі сандарды бөлу үшін; </p><p> • таңбалары бірдей сандарды бөлу үшін;</p><p> • таңбалары әртүрлі екі санды бөлу үшін; </p><p> • таңбалары бірдей екі санды бөлу үшін.&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p>
Күтілетін нәтиже: <p>Оқушының жаңа тақырыпты толық меңгеруі</p><p><br></p>
Бағалау критерийлері: <p>&nbsp;Оқушы: </p><p> • рационал сандарды бөлуді орындайды.&nbsp;&nbsp;</p>
Құндылықтарды дарыту: &nbsp;Бір-бірін сыйлауға, тындауға, өзара мәдениеттілікке және топпен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Интерактивті тақта
Пәнаралық байланыс: &nbsp;География.
Бастапқы білім: &nbsp;Оқушылар жай бөлшек, бүтін сан, рационал сан ұғымдарын біледі; рационал сандарды қосу мен азайту амалдарын орындай алады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(10мин)

<p>&nbsp;Ұйымдастыру кезеңі.</p><p> Сәлемдесу. Оқушыларды топқа бөлу (Кемедегі капитан арқылы) Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру. </p><p> 1) Үй тапсырмасын тексеру. №6398, №640&nbsp;&nbsp;</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e43738c7685d/images/5e4375e01074a.png" style="width: 179px;">&nbsp;&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e43738c7685d/images/5e4375ef35e98.png" style="width: 264px;"></p><p>2) Өткен тақырып бойынша сұрақтар қою. </p><p> (Рамашка гүліне жазылған сұрақтар) </p><p> -Теріс санның оң санға көбейтіндісінің мәні…..</p><p> -Оң рационал сан мен теріс рационал санның көбейтіндісінің мәні…..</p><p> -Көбейтіндінің біреуі нөлге тең болса,көбейтіндінің мәні....... </p><p> -таңбалары әртүрлі рационал сандардың бөліндісінің мәні.... </p><p> -Екі теріс рационал сан бөліндісінің мәні......&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p>

Сабақтың ортасы

(25мин)

<p>&nbsp;Оқушылардың білімін тексеру үшін кімге миллион бұйырады интелектуалдық ойыны</p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e43738c7685d/images/5e43762f32799.png" style="width: 385px;"></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e43738c7685d/images/5e437639ed803.png" style="width: 419px;"></p><p>Көршіңді тексер әдісі арңылы топтар бірін-бірі бағалайды №650</p><p> -1,28:(0,64*(-1/8))=-1,28:(-0,8)=1,6 (3 4/5*(-4 5/19)):(-3)=-27/5=-5 2/5</p><p> Дескриптор - таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді; </p><p> - таңбалары әр түрлі рационал сандарды көбейтеді;</p><p> -бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады GO TO әдісі&nbsp;</p><p>&nbsp;<img src="/uploads/lesson_plans/5e43738c7685d/images/5e4376704a83b.png" style="width: 480px;"><b style="text-align: center;"><br></b></p><p><b style="text-align: center;">ҚАЗАҚСТАН</b></p><p><img src="/uploads/lesson_plans/5e43738c7685d/images/5e43768a1bd56.png" style="width: 377px;"></p><p>(-5,6):x, мұндағы x=8</p><p>Франция -56 </p><p> АҚШ 1</p><p> Қытай -0,7</p><p> Қазақстан -1&nbsp;&nbsp;</p><p><br></p>

Сабақтың соңы

(3мин)

<p>&nbsp; Сабақты қорытындылау. Оқушыларға сұрақтар қою.</p><p> • Таңбалары әртүрлі сандарды бөлу ережесін айтып беріңдер. </p><p> • Таңбалары бірдей сандарды бөлу ережесін айтып беріңдер.</p><p> Үйге тапсырма беру, №646(1-8) №648 (3,4)түсіндіру. </p><p>Оқушылар білімін бағалау. Жеке оқушыларға озық тапсырма беру. Сабақ бойынша әрбір оқушы рефлексия жасайды.</p><p><br></p>

Рефлексия

(2мин)

&nbsp;Рефлексияны ауызша/жазбаша жүргізуге болады. Дөңгелектерге сәйкес өз ойларын айтады немесе орналастырады&nbsp;&nbsp;

Файлдар:

Файлды ару Рационал сандарды бөлу

Пікірлер(0)