"Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті
"Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті
| Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау |
| Сабақтың мақсаты: | Барылығы:Поэмаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды Көпшілігі:Композициясындағы нақтылы тартыстың басталуы мен сюжеттік желісін байланыстырып талдай алады; Кейбірі:Сюжеті мен композициясындағы теориялық ұғымдарды анықтап,,өз ойымен айта алады; |
| Тілдік мақсаттар: | Поэма,сюжет,композиция,ат сыны, бәйге Сыншының бағасы,Құлагердің сипаты,Ақанның өнері,Көкшетау табиғаты |
| Күтілетін нәтиже: | Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. |
| Бағалау критерийлері: | -Поэма сюжеті бойынша композициялық талдау жасайды -Композициялық желі құрылымын игереді. |
| Құндылықтарды дарыту: | Туған жер табиғаты және тарихи тұлғалар туралы білу және құрметтеуге үйрену |
| АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта |
| Пәнаралық байланыс: | Тарих,география |
| Бастапқы білім: | Ақын І.Жансүгіров туралы біледі. |
Сабақ барысы
| Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
|---|---|---|
|
Сабақтың басы (4 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі:Шаттық шеңберін құрып,оқушыларды ынталандыру Үй тапсырмасын "Миға шабуыл" әдісі арқылы сұрап, қалыптастырушы бағалау жасау. Бағалау: "Басбармақ" арқылы бағалау жасау |
http //adebiportal kz/kz |
|
Сабақтың ортасы (25 минут) |
Топқа бөлу: "Пазл" әдісі бойынша. Сұрыптап талдау жұмысы.Сынып төрт топқа бөлінеді де тапсырмаларын алады. А тобы-поэмада суреттелген эпизодтар табады. Ә тобы-сюжетке арқау болған негізгі оқиға Б тобы-поэмада айтылған сюжеттердің салыстырмалы кестесін дайындайды В тобы-оқиғаларда адамдар бейнесі қалай көрсетілген? Сабақтың тақырыбымен ,оқу мақсаттарымен , бағалау критерийлерімен таныстыру |
https //martebe.kz |
|
Сабақтың соңы (4 минут) |
Сабақты бекіту. Белсенді әдіс . "Хан тағы" әдісі Бұл әдісте хан тағында отырған оқушыға сұрақ жазылған қағаз тапсырады. 1.Ақын не себепті Көкшетау табиғатын суреттеп бастады? т,б, Бағалау: "Жұлдызшалар" арқылы өзара бағалайды. Үйге тапсырма: "Құлагер" поэмасынан үзінді жаттау. |
Әдістер жинағы |
|
Рефлексия (3 минут) |
"Блоб ағашы" әдісі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.Сабақ соңында оқушы сабақта өзін қалай ұстайды,қандай дәрежеде өз білімін көрсете алды,ағаштан өзін тауып бояп қояды. |
Пікірлер(0)