Алуан түрлі ғаламшарлар

Ысқақова Ақзия Нұрбергенқызы
Ысқақова Ақзия Нұрбергенқызы
Батыс Қазақстан
Орал
СШ №46
Жаратылыстану
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Жер және Ғарыш: Ғарыш
Тақырып:

Алуан түрлі ғаламшарлар

16.02.2020
83
PDF жүктеу WORD жүктеу
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 2.4.2.2 - Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру; 2.1.2.4 - бақылау жүргізудің жоспарын құру;  
Сабақтың мақсаты: <p>Барлығы: Күн жүйесіндегі ғаламшарларды біледі.Күн жүйесінің үлгісін жасауды жоспарлайды. </p><p> Көпшілігі: Күн жүйесіндегі ғаламшарлардың ұқсастығын , орналасуын салыстырады.</p><p> Кейбірі: Ғаламшарлардың орналасуын, олардың ерекшелігін ажыратып, ресурстарды пайдаланып жоспар арқылы ғаламшар үлгісін жасайды және таныстырады.&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>
Тілдік мақсаттар: <p>Оқушылар Жер мен Күннің өздеріне тән байланыстарын сипаттап айтады, жердің табиғи серігін атайды. </p><p> Пәнге қатысты лексика терминология Ғаламшар, Жер, Күн , жұлдыз , шар осі табиғи серік , жасанды серік, орналасу реті қашықтық уақыт, Күн жүйесі. </p><p> Диалогка жазылған қажетті тіркестер Жер ғаламшарының пішіні қандай?&nbsp; &nbsp;</p>
Күтілетін нәтиже: Топқа бөліну арқылы ынтымақтастыққа , зерттеу жұмысы арқылы жауапкершілікке, өзара бағалау арқылы қашықтық құндылығын дарыту
Бағалау критерийлері: Ғалымшарлардың ерекшеліктерін , ұқсастығын, орналасуын салыстырады. Ең үлкен және ең кіші ғаламшарды ажыратады. Ғалымшарларды екі топқа бөледі , атауларын жазады. Ермексаз көмегімен күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасуы моделін жасайды.&nbsp; &nbsp;
Құндылықтарды дарыту: Топқа бөліну арқылы ынтымақтастыққа , зерттеу жұмысы арқылы жауапкершілікке, өзара бағалау арқылы қашықтық құндылығын дарыту.
АКТ-ны қолдану дағдылары: Бейнежазба «Ғаламшарлар »
Пәнаралық байланыс: Дүниетану, көркем еңбек, математика&nbsp;
Бастапқы білім: Ғаламшарлар қалай орналасқандығын біледі.&nbsp;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

<p>Ұйымдастыру кезеңі «Ғарыш әлеміне саяхат». </p><p> Аспан - аспан арайлым, </p><p> Қызыға саған қараймын. </p><p> Сені көзбен шоламын, </p><p> Көктің жүзін барлаймын. </p><p> Топқа бөлу... Мозайка ойыны Оқушылар 4 топқа бөлінеді 1-топ: Күн 2-топ: Ай 3-топ: Жер 4-топ: Ғарыш&nbsp; &nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың ортасы

<p>Оқулықпен жұмыс: (60-61 бет оқу) 1. Оқып шығу 2. Ғаламшарлардың күн жүйесіндегі реттерін қайталап шығу. - Оқушылар қазір бізді сыртымыздан өзге ғаламшарлық бақылап тұр екен. Оның сендерге қоятын сұрақтары бар екен. Ендеше өзге ғаламшарлықты шақырайық. (Т)Зерттеу жұмыстарын жүргізу 1 топ Ғаламшарлардың ерекшеліктерін ажыратады. </p><p> Дескриптор: -Ермексаз көмегімен күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасу моделі дұрыс жасалған. Ғаламшарлардың күн жүйесінде орналасу ерекшеліктерін дұрыс ажыратқан -Анық және түсінікті таныстырылды. 2 –топ Ғаламшарлардың ұқсастығын анықтайды Дескриптор: -Ермексаз көмегімен күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасу моделі дұрыс жасалған ; -Ғаламшарлардың ұқсастығы дұрыс анықталған; -Анық және түсінікті таныстырылды. 3-топ Ғаламшарлардың орналасуын салыстырады Дескриптор: -Ермексаз көмегімен күн жүйесіндегі ғаламшарлардың орналасу моделін дұрыс жасалған. -Ғаламшардың орналасуын дұрыс салыстырды. -Анық және түсінікті таныстырылды. 4-топ Ең үлкен ғаламшардың суретін салу, жарнамалау. Дескриптор: -Ең үлкен ғаламшардың суретін салады, жарнамалайды. Өзара бағалау (Топ бір-бірін бағалайды) Кері Жарайсың! Сергіту сәті « Әлем қандай тамаша!».&nbsp;&nbsp;</p>

Сабақтың соңы

Кері байланыс. «Зымыран» Бүгінгі сабақ ұнаса жасыл түс орташа сары түс ұнамаса қызыл түс&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp;

Рефлексия

<p>Барлығы: күн жүйесі ғаламшарлардың ретін біледі.</p><p> Көпшілігі: күн жүйесіндегі ғаламшарларды салыстыра сипаттайды, ажыратады. </p><p> Кейбірі: бақылау жүргізудің жоспарын құрып, ғаламшарларды зерттейді, өз жұмыстарын дәлелдейді.&nbsp;&nbsp;</p>

Файлдар:

Файлды ару Алуан түрлі ғаламшарлар

Пікірлер(0)