Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан ертегісі.
Әдебиеттік оқу
Сынып:
2-сынып
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті
Тақырып:
Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан ертегісі.
25.02.2020
40
1
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): | <p> 2.2.4.1- мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау</p><p>2.3.2.1- мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру.</p> |
Сабақтың мақсаты: | <p>Барлық оқушылар: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгерді.</p><p>Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.</p><p>Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.</p> |
Тілдік мақсаттар: | Топтық тапсырмалар қағаздар стикерлер кері байланыс |
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың толық жаңа тақырыпты меңгеруін. |
Бағалау критерийлері: | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Құндылықтарды дарыту: | Отанын сүйюге тәрбиелеу |
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта |
Пәнаралық байланыс: | Дүниетану, қазақ тілі |
Бастапқы білім: | Не үйрендім? БЖБ№5 |
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
---|---|---|
Сабақтың басы (10мин) |
<p> Ұйымдастыру кезеңі </p><p> Талаптанып, Қанаттанып</p><p> Өмір сырын ұғамыз. </p><p> Білім алып, тұлғаланып, </p><p> Азамат болып шығамыз.</p><p> Үй тапсырмасын: тізбектеп оқытамын, мәнерлеп оқытамын. </p> | |
Сабақтың ортасы (25мин) |
<p> Білу және түсіну 10 мин</p><p>Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.</p><p>Дәптермен жұмыс.</p><p>Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (ертегі)</p><p>Қолдану 8мин "Интервью" әдісі</p><p>Жалпыға арналған тапсырма:</p><p>Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.</p> | |
Сабақтың соңы (3мин) |
<p> Синтез</p><p>Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (ертегі)</p><p>Екі түрлі түсініктеме күнделіг.</p><p>Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барыснда олар:</p><p><br></p><p><b>Бөліктің оң жағына Сол жағына</b></p><p>Мәтіндегі қатты әсер еткен Сол әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады</p><p>тұстарды, үзінділерді жазады. (нені еске түсіреді, себеп салдары қандай, қандай сұрақ бар.)</p> | |
Рефлексия (2мин) |
Үйге тапсырма: 34-36 бет, оқу, түсінік айту. |
Пікірлер(0)